وردپرس آموز | آکادمی آموزش وردپرس ایران

چگونه به صورت رایگان سایت مان را سئو کنیم؟

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter

فهرست محتوا

با سلام خدمت دوستان عزیز

امروز می خواهم درباره این صحبت کنم چگونه بدون پرداخت هزینه می توانید در گوگل دیده شوید و سایت خودتان را ارتقا بدهید . آیا اصلا سئو رایگان وجود دارد؟ الان شاید فکر کنید که من به نوعی دارم تبلیغاتی می نویسم و همچین چیزی اصلا امکان نداره ولی اینطور نیست و من تا به امروز این روشها را ده بار امتحان کرده ام و خود جواب گرفتم و این نیاز را دیدم تا به دیگران نیز آن را یاد بدهم .

همه ما به گوگل تکیه می کنیم اساسا زندگی بدون آن واقعا غیر قابل تصور هست. واقعا گوگل برای همه ما ابزاری بسیار حیاتی شده اگر گوگل نبود از کی می پرسیدیم که فلان بازیگر تلویزیون اسمش چی بود 🙂 و یا هزاران چیز دیگری که واقعا مطمئن نیستم بدون گوگل کجا خواهیم بود. از این صحبت ها که بگذریم می رسیم به حوزه تخصصی که می خواستیم درباره آن صحبت کنیم.

فرض می کنیم که شما یک کسب وکار اینترنتی را برای خودتان راه انداختید و دوست دارید سایتتان را سئو کنید اما هزینه های سئو واقعا سر سام آور هست و شما در اول کار نیازی نبینید که این مقدار هزینه را برای کارتان انجام دهید من در ادامه راه های رایگان سئو را برای شما توضیح خواهم داد پس با من همراه باشید.

شما در واقع ابزارهای زیادی در اختیار دارید که بتوانید امتیاز خوبی در نتیجه های جستجو دریافت کنید. اما باید این ۶ مرحله انجام بدهید تا موفق شوید.

سئو رایگان

مراحل سئوی رایگان

  1. سایت خود را به Google ارسال کنید
  2. لینک بگذارید
  3. کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید
  4. برچسب های متا را مدیریت کنید
  5. برای موبایل بهینه سازی کنید
  6. ثابت کنید که شما یک محلی هستید

سایت خود را به Google ارسال کنید

شاید فکر کنید گوگل شرکت قوی هست یک حاکم قدرتمند را چه نیازی به رعیت اما قوی ترین ها گاهی اوقات نیاز به کمک دارند. شما باید به عنوان کسی که تازه کار را شروع کرده اید؛ به گوگل اعلام کنید که وجود دارید. البته اگر می خواهید زودتر دیده شوید. این مطلب برای کسانی هست که عجله دارند تا زودتر در صفحات گوگل نمایش داده شوند.

در اولین مرحله سئوی رایگان ارسال نقشه سایت هست شما با این روش سرعت دیده شدن را افزایش خواهید داد. 

لینک بگذارید

لینک

یه پیشنهاد دوستانه برایتان دارم براذی اینکه ربات ها خزنده گوگل به راحتی بتوانند شما را پیدا کنند از متن های آبی که به آن لینک می گویند حتما استفاده کنید.

دوستانی دارید که بتوانید از آنها  بخواهید تا لینک های شما را در سایت شان قرار دهند و یا می توانید لینک های سایتتان را در شبکه های اجتماعی نیز پخش کنید با این روش شما به عنوان بهترین دوست خود می شوید و به راحتی افراد زیادی را وارد سایت خود کنید.

شبکه های اجتمعی مانند بزرگراه های عمل میکنند که هزاران نفر در آن در حال ورود و خروج هستن با تبلیغ و قرار دادن لینک می توانید بازدید سایت تان را افزایش دهید.

کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید

کلمه کلیدی

شاید شنیده باشید که کلمه کلیدی در سئوی سایت بسیار مهم هستند اما واقعا شاید یه سوال همیشگی  که بیشتر مشتریان نیز از من پرسیده اند. این است یک کلمه کلیدی چگونه می تواند در سئوی سایت من اثر داشته باشد؟ کلمه کلیدی معمولا بین سه تا پنج کلمه هست که شخص برای یافتن چیزی آن را جستجو می کند.

خب این کلمه بسیار مهم هست زیرا که افراد دارند نیازهایشان را فریاد می زننند و مطلبی که  آن کلمه را در خود داشته باشد را باز خواهند کرد.

اما شما که نمی خواهید راجب تملام کلمات کلیدی بنویسید باید تخصص خود را معرفی کنید مثلا اگر وارد کننده غذای حیوانات هستید باید کلماتی را استفاده کنید مترادف و هم خوانی را با کارتان داشته باشد.

بیایید کمی بیشتر وارد کار شویم شما باید جستجو کنید و با ابزارهای رایگان گوگل کلمات طلایی و کلیدی را پیدا کنید و درباره آنها محتوا تولید کنید با تولید این محتوا به گوگل خواهید گفت که سایت شما جادویی هست و هر نیازی که هر شخصی در زمینه کاری من دارد می تواند ما را انتخاب کند.

برچسب های متا را مدیریت کنید

شما می توانید مانند هر وبسایت دیگری گوگل ادز کنید همیشه به مشتریان بگویید که من را انتخاب کنید من را انتخاب کنید یا می توانید با پر کردن برچسب های مفید سایتتان را به طور طبیعی فعالتر کنید.

شاید خوب باشد که از تجربه خود در این زمینه بگویم من چند وقت پیش کلمه طراحی سایت رباط کریم را سرچ کردم و در صفحه اول سایتم را پیدا کردم اما واقعا تعجب کردم .

چرا که من خیلی روی آن صفحه کار نکرده بود و وقتی دقت کردم مشاهده کردم که تنها با یک تگ توانستم در صفحه اول ظاهر شوم واقعا برای خودم تجربه خوبی بود. از آن به بعد به برچسب ها دید تخصصی تر را داشتم و می دانم که آنها بهترین دوستان سایت شما هستند پس هرگز از آنها غافل نشوید.

برای موبایل بهینه سازی کنید

ریسپانسیو کردن سایت

اکنون دستگاههای تلفن همراه نیمی از کل ترافیک جهانی اینترنت را به خود اختصاص می دهند. هیچ کاربری دوست ندارد که تصاویر سایت شما را در گوشی خود نامنظم و مبهم ببیند. این کار سایت شما را خراب می کند.

ریسپانسیو کردن قالب یکی از مواردی هست که از گذشه تا الان وجود داشه و قالبهای زیادی هستند که این قابلیت را دارند پس از این نوع قالب ها استفاده کنید و سایتتان را بهینه کنید.

بیایید کمی خلاصه تر و روشن تر توضیح بدهم هر چه سایت شما سریعتر و قابل درک تر و هم قابل مشاهده در هر نوع وسیله ارتباطی می تواند شما را یه قدم به قرار گرفتن در صفحه اول نزدیک کند.

محلی کار کنید

محلی

با یک مثال ساده این موضوع را توضیح می دهم بیاید فکرکنیم که شما صاحب یک آرایشگاه به نام قیچی طلایی در محله ای در قیطریه هستید. اگر کسی در آن نزدیکی ها به دنبال آرایشگاهی باشد می تواند با استفاده از گوگل مپ کار شما را پیدا کند.

یک مثال کسب و کار اینترنتی که به عنوان محلی کار می کند را مثال میزنم فرض کنید که شما به عنوان یک ابزار فروش محلی کار آنلاین خود را آغاز کرده اید اگر در همان محل سفارش بگیرید به راحتی می توانید آن محصول را به آن شخص ارسال کنید و مشتریان شما نیز از همان محل بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد. بنابراین بزرگ فکر کنید اما از قدم های کوچک استفاده کنید.

حکایت پیرمرد و جوان

این جمله را که گفتم یاد داستانی از کتاب کیمیاگر افتادم. جوانی بود که آرزوهای بزرگ در سر داشت یه روز رفت پیش بزرگی گفت می خواهد ثروتمند شود راه حلی از آن درخواست کرد بزرگ دو قاشق روغن را در دست جوان داد. گفت همانطور که حواست به روغن هاست که نریزید به قصر من برو و آنجا را با تمام جزییات ببین. بعد بیا پیش من تعریف کن که چه دیده ای. جوان رفت و تمام وقت حواسش به روغن ها بود که نریزد و وقتی بازگشت. پیرمرد پرسید: که قصر من را دیدی چگونه بود؟ جوان پاسخ داد: تمام حواسم به روغن ها بود و هیچ جای قصر را نتوانستم ببینم. پیرمرد گفت اشکالی ندارد یکبار دیگر برو اما این بار حواست را بیشتر جمع کن که بتوانی آنجا را ببینی جوان رفت و بازگشت پیرمرد پرسید چگونه بود جوان با تمام جزییات توضیح داد و اما وقتی نگاه به قاشقهایش کرد دید که هیچ روغنی وجود ندارد و تمام آنها در هنگام تماشای قصر ریخته شده است.

پیر مرد روی به جوان کرد و گفت که در زندگی حواست همیشه به داشته هایت باشد و سپس به آرزوهای بزرگت فکر کن. حال شما که کسب و کاری را دارید نیز حواستان به مشتریان محلی خود نیز باشد و سپس مشتری های بیشتری را بخواهید.

حامد نجفی
حامد نجفی
وردپرس برای من یک آرزو یا هدف نیست بلکه یک وسیله برای رسیدن به آرزوهام هست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب زیر را حتما بخوانید